Web sitemize hoşgeldiniz.

Açıklamalı Tığ İşi Bebek Patik Modelleri, Tığ İşi Bebek Patik Yapımı – Bebekler İçin Tığ İşi Patik Nasıl Yapılır

Bebekler için harika Açıklamalı Tığ İşi Bebek Patik Modelleri yer almaktadır. Doğacak olan bebeğiniz için hazırlıklara başladıysanız patik örmeyi de unutmayın. Bebek patiği yapımı oldukça kolaydır. Daha önce hiç patik örmediyseniz bile Açıklamalı Tığ İşi Bebek Patik Modelleri ile kolaylıkla örebilirsiniz. Örgü örmeyi bile herkesin hiç zorlanmayacağı şeylerden biri de bebek patiği yapmaktır.

Tığ Işi Bebek Patik Örnekleri Ve Yapılışı Anlatımlı

Tığ işi bebek patik örneklerinin yapılışı için detaylı anlatıma geçelim.

  • Tığ işi bebek patiğine 13 zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra dönerek 11 tane trabzan yapıyoruz.
  • 11 trabzan yaptıktan sonra aynı yere 5 trbzan yapıyoruz ve daha sonra 11 tane daha trabzan yapıyoruz. Son kalan zincirin içine 3 adet trabzan yapıyoruz. Bu mantık ile devam ederek patiğin tabanını oluşturuyoruz.
  • Tabanını oluşturduktan sonra farklı renk bir ipe geçelim. Farklı renkteki ip ile arkadan batarak sık iğne yapalım.
  • Daha sonra önceki renge dönüp 1 sıra boyunca sık iğne yapıyoruz. Daha sonraki sırayı da yine aynı renk ile tekli trabzan yaparak tamamlıyoruz.
  • Sonraki sırayı da tekli trabzan yaparak tamamlıyoruz ve patiğin kenarları bitmiş oluyor.
  • Patiğin üst kısmını yapmak için patiğin önüne işaret koyuyoruz.
  • Ön kısma gelene kadar tekli trabzan örmeye devam ediyoruz. Ön kısma geldiğimizde 6 ilmek eksiltme yapıyoruz. İlmek eksiltmeyi ikili trabzan yaparak yapıyoruz ve daha sonrasında tekli trabzan yapmaya devam ediyoruz.
  • Daha sonra bir önceki işlemi bir kez tekrarlıyoruz. Daha sonra tekli trabzan örmeye devam ediyoruz ancak eksiltmeyi 3 tane yapıyoruz.
  • Daha sonra farklı renkteki ipe geçip sık iğne yaparak patiğimizi bitiyoruz.

Bebek Patikleri

Bebek patikleri şiş ile örülebildiği gibi tığ ile de örülebilmektedir. Bebek patiği modelleri arasından seçim yapmak oldukça zordur. Çünkü tüm bebek patikleri çok tatlı görünür. Bu yüzden de annelerimiz bebekleri için hangi patiği seçeceklerine bir türlü karar veremezler. En çok tercih edilen bebek patik modelleri tığ işi ile yapılan bebek patikleridir. Tığ ile örülen modeller hem çok güzeldir hem de örülmesi kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ