Web sitemize hoşgeldiniz.

Açıklamalı Tığ İşi Patik Modelleri, Örgü ve tığ işi patik modelleri, anlatımlı patik örnekleri

Bayanlar boş vakitlerinde örgü örerek vakit geçirmeyi severler. Bayanlar için hobi haline gelmiş olan örgü örmenin de farklı versiyonları bulunmaktadır. Bunlardan birisi tığ ile örülen örgüler diğeri de şiş ilke örülen örgüler. Şiş örgüsü ile genellikle hırka, yelek, atkı, bere gibi kış aylarına hitap eden kıyafetler örüyoruz. Tığ işi ile bu kış kıyafetlerinin yanında evimiz için salon takımları vitrin takımları da örüyoruz.

Patik örmenin farklı yöntemleri bulunmaktadır. İki şiş ile örülebilen patiklerin yanında 4 şiş ile örülebilen patik modelleri de vardır. Bunların yanında tığ ile örülen harika patik modelleri de bulunmaktadır. Açıklamalı Tığ İşi Patik Modelleri ile birbirinden güzel patikler ortaya çıkarabilirsiniz. Hem kolay hem pratik olan tığ işi patik modellerini ördükten sonra ayaklarınızda gören herkes patiklerinize hayran kalacaktır. Herkesin beğenisini toplayacak olan Açıklamalı Tığ İşi Patik Modelleri yapımı da oldukça kolaydır. Siz de kış aylarında hem ayaklarınız ısınsın hem de güzel görünsün istiyorsanız Açıklamalı Tığ İşi Patik Modelleri ile bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Tığ Işi Patik Örnekleri Ve Yapılışı

Tığ işi patik örneklerine ve yapılışlarını internet üzerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Eskiden patik örneklerini insanlar birbirine anlatarak aktarırken günümüzde bilgi aktarımı çok kolaydır. Yüzlerce tığ işi patik örneğine internet yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Tığ Işi Babet Patik Modelleri Anlatımlı

Babet görünümlü tığ işi patik modelinin yapılışı şu şekildedir:

  • Ayağınızın boyutuna göre zincir çekerek başlıyoruz. ben 38 numara ayaklar için 43 zincir öneriyorum
  • 43 zincir çektikten sonra hemen yanına batarak sık iğne yapıyoruz.
  • 20 zincir kalana kadar sık iğne yapmaya devam ediyoruz.
  • Son 20 zinciri iki kere çekerek ikili trabzan yapıyoruz.
  • En sondaki zincirin içine 6 tane trabzan yapıyoruz.
  • Geri döndüğümüzde trabzanların karşısına yine ikili trabzan yapıyoruz. Sık iğnelerin karşısına da sık iğne yapıyoruz.
  • Sıranın sonunda dönerken aynı yere 3 tane ikili trabzan yapıyoruz ve daha sonra tüm sırayı ikili trabzan yaparak tamamlıyoruz. Bu şekilde tabanı istediğiniz boyutu alana kadar trabzan yaparak örüyoruz. tabbanını bitirdikten sonra yanlarını da sık iğne yaparak tamamlıyoruz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ