Web sitemize hoşgeldiniz.

Açıklamalı Tığ İşi Yelek Modelleri, Örgü Yelek Modelleri ve Anlatımları

Modellerin oluşturulması sırasında özellikle kullanılan ipin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Model ne denli kaliteli ipten imal edilirse elde edilecek olan şıklık ve kullanışlılık da o kadar üst raddeye çıkacaktır. Siz de kısa bir süre içerisinde açıklamalı bir biçimde detaylı anlatılan tığ işini tamamlayabilirsiniz. Modelin oluşturulması sırasında kalın tığ kullanırsanız ortaya çıkan örnekler daha büyük olacaktır. Aynı zamanda kalın tığda harcanan ip de aynı şekilde fazla olacaktır.

Yelek Modelleri Nasıl Ortaya Çıkarılmalıdır?

Açıklamalı tığ işi yelek modelleri oluşturulurken uyum sağlanması gereken detaylardan bazıları;

  • 140 zincirlik bir başlangıç yaparak modeli ikili tırabzanlar şeklide 35 santim olacak şekilde örmeye devam etmelisiniz.
  • İkili tırabzanların birbiri üzerinde denk gelmesine büyük önem vermelisiniz. Aksi takdirde model hoş bir görünüm kazanmayacaktır.
  • Yeleğin ön kısımlarının ayrımı da tam da bu noktada belirlenecektir. 60 ön, 80 arka ve 60 ön olmak üzere bölme işlemini gerçekleştirerek örme işleminize devam edebilirsiniz.

Açıklamalı tığ işi yelek modelleri kapsamında ek süslemeler ile modelinizi çok daha kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Modelin başlangıcında ve bitişinde oluşturacağınız ilmeklere özen göstermelisiniz. Bu noktalar modelin kalitesini belli edecektir.

Modelin Süslemesini Muntazam Şekilde Tamamlayın

Çeyizlik yelek örnekleri tığ işi aynı zamanda ek süslemeler ile harika bir versiyona dönüştürülebilir. Bu süslemeler ile modelinizi kişiselleştirme imkanını da elde edebilirsiniz. Modele son halini vermeden önce özellikle dışarıda kullanacağınızı bir yelek tasarlıyorsanız yan kısımlarına biye geçmelisiniz. Saten biyeler hazır olarak satılmaktadır. Tuhafiyelerden satın alarak yeleğin yan kısmına geçirebilirsiniz. Tığ işi yelek modelleri süslenirken seçilen aksesuarların çok iyi bir şekilde sabitlenmesi gerektiğini de unutmamalısınız. Aksi takdirde modelin aksesuarlarında düşmeler meydana gelebilmektedir.

Bedene Göre Ölçülerde Değişiklik Yapın

Bayanlar için tığ işi yelek örnekleri kapsamında modelin yukarıda verilen ölçülerde yapılması gibi bir zorunluluk söz konusu değildir. Bunun yanı sıra dilediğiniz gibi beden ölçü tablosundan seçiminizi yaparak şık bir şekilde kendi ölçünüze uygun bir model ortaya koyabilirsiniz. Bu noktada şişin ve ipin kalınlığı konusunda da aynı derecede dikkatli olunması gerekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ