Web sitemize hoşgeldiniz.

Adetliyken Saç Boyamanın Sakıncası Var Mıdır?

13 Eylül 2018

Adetliyken saç boyanır mı konu başlığı kadınlar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Özellikle adet görmeye yeni başlamış olan genç kızların bu konu ile alakalı akıllarında karışıklıklar meydana gelebilmektedir. Siz de bu konuda endişe duymadan saçlarınızı boyayabilirsiniz. Saç boyama ve adet görme süreci ile alakalı olarak herhangi bir bağlantı söz konusu değildir.

Adet Döngüsü: Kadınların herhangi bir sağlık sorunu olmadığı takdirde her ay yaşadıkları yumurtalık parçalanma döngüsü olarak nitelendirilmelidir. Yumurta döllenmediği için vücut hem dokuyu hem de yumurtayı vücuttan kanama yolu ile atmaktadır. Dini bakımdan bu süreç içerisinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Saç Boyama Süreci Hakkında İnceleme

Adetliyken saç boyanır mı Sorularla İslamiyet sitesinde de dile getirilmiştir. Bu sitede de verilen cevaplara bakıldığı zaman herhangi bir sakıncası olmadığı net olarak dile getirilmektedir. Saçlarınızda hiçbir sıkıntı meydana gelmeden dilediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Bu durumun İslami bakımdan da herhangi bir sorun teşkil etmemesi ayrıca memnun eden detaylar arasındadır.

Adetliyken saç boyama günah mıdır konu başlığında verilen cevaplar herhangi bir şekilde şüphe içermemektedir. Dilediğiniz zaman adetliyken ya da değilken saçlarınızı boyayabilirsiniz. Bu konuda bir dini hüküm söz konusu değildir.

Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Adetliyken saç boyası tutar mı konu başlığında herhangi bir sorun yaşamadan saçlarınızı boyayabilir ve saçınızın renginden de memnun olarak bu süreci tamamlayabilirsiniz.

  • Süreç içerisinde saçınızın rengi uygun olduğu müddetçe herhangi bir renk tutma sorunu meydana gelmeyeceği de belirtilmelidir.
  • Saçınızın yapısında herhangi bir değişim söz konusu olmayacağı için boyama ve sonrasındaki süreç de sizin için oldukça sorunsuz bir biçimde tamamlanacaktır.
  • Saç konusunda bir değişim söz konusu olmasa da diğer tüylerde değişimler meydana gelebilmektedir. Özellikle ağda yapılmaması tavsiye edilmektedir. Kıl kökleri çok fazla acıdığı için ciltte büyük tahrişler meydana gelebilmektedir.

Adetliyken saç boyanır mı diye merak eden kişiler fetvalara da göz atabilir. Bu konuda kısıtlayıcı herhangi bir söylem söz konusu değildir. İnternet üzerinden fetvalara kolayca ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ