Web sitemize hoşgeldiniz.

Anadolubank Güvenilir Mi Tarihi Nedir

Anadolubank, Türkiye’de ticari perakende ve bireysel bankacılık alanında 17 yıl önce yerini alarak gerçekleştirdiği başarılı atılımlarla bugünkü sayılı bankalar arasında yerini almıştır. HABAŞ şirketler gurubuna bağlı olan bu kuruluş 1997 yılında 3 şubeyle hizmete başlamıştır. Anadolubank özgün bankacılık anlayışıyla ve her zaman dinamik tutmaya çalıştığı yapısıyla gelişiminde hız kesmemiştir. Bugün hızla gelişen teknolojiyi doğru kullanarak oluşturdukları altyapıyla uluslar arası platformda da yerini almıştır. Rekabetin hat safhada olduğu bu alanda Anadolubank inovasyon ve ürün yerleştirme olgularıyla banka organizasyonlarına farklı alanlar açarak yenilikçi tarafıyla dikkat çekmiştir. Finans sektöründen aldığı destek, geliştirdiği sağlam projeler ve vizyon edindiği müşteri odağı sayesinde de çağdaş bankacılığın en iyi örneklerinde biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 2013 yılı itibariyle 116 şubeye ulaşan Anadolubank her geçen gün çalışan bünyesini de vizyonu doğrultusunda genişletmektedir. The Banker dergisinde yayınlanan dünyanın en iyi bin bankası yazısında diğer 18 Türk bankasıyla birlikte adını duyurmuştur. Hedefleri doğrultusunda güvenilir adımlar ilerleyen bu banka kendini geliştirmeye, vizyonuna korumaya ve çağdaş bankacılık adı altında isminden söz ettirmeye devam edecektir.

Vizyon

Kaynağı insan olan bu sektörde tüm bankacılık hizmetlerini en kaliteli ve hızlı biçimde yerine getirmeyi ve ticari bankalar arasında en iyi olmayı hedeflemektedir. Yenilikçi ,müşteriye yakın ,güvenilir ve kolay bankacılık.

Peki Ortakları Kimlerdir?

Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstri A.Ş. %69,98’lik  Mehmet Rüştü Başaran ise %27,32’lik payı ile Anadolubank’ın baş sermayedarları iken, %1,16’lık pay ile Aysel Başaran, %0,63’lük pay ile Erol Altıntuğ, %0,20 ile Habaş Endüstri Tesisleri A.Ş. ve %0,09 ile Fikriye Filiz Haseski bu başarılı kurumun diğer ortakları konumundadır.

İştirakler;

Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

1998 yılında %82 Anadolubank katılımıyla kurulan  Anadolu Yatırım, müşterilerine kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

Anadolubank Nederland N.V.

2008 yılında faaliyete başlaya Anadolubank Nederland Anadolubank A.Ş. katılımı olarak değişik ülkelerde müşterilerine hizmet vermektedir.

Anadolu Faktoring

İlk faktorin şirketi olan Anadolu Faktorgin 2007de BDDK’nın izni ilen kurulup faaliyete başlamıştır. Başta İstanbul olmak üzere ülkemizin birçok şehirde faaliyet göstermektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ