Web sitemize hoşgeldiniz.

Anlatımlı Tığ İşi Patik Modelleri, Örgü ve tığ işi patik modelleri, anlatımlı patik örnekleri

10 Kasım 2018

Patik yapımı sırasında kullanılan modellerin ille çok karmaşık yapıya sahip olması gerekmemektedir. Bunun aksine çok temel modeller ile harika seçenekler ortaya çıkarabilirsiniz. Modelin tasarlanması sırasında şık ve sade patikler oluşturabilirsiniz. Modelin oluşturulmasında daha geniş tığlar ve ipler kullanırsanız patikten ziyade ev botu gibi bir görünüm elde etmeniz de mümkün olacaktır.

Modelin Ortaya Çıkarılması Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anlatımlı tığ işi patik modelleri şu adımları tamamlayarak şekillendirilecektir;

  • Başlangıç olarak 5 adet zincir çekerek bir halka oluşturmalısınız.
  • Bu 5 zincirlik kısmı bir çember haline getirmelisiniz. Bunun akabinde modelin iç kısmını 14 adet tırabzan ile doldurmalısınız. Bu şekilde çemberin içi tam manası ile doldurulmuş olacaktır.
  • CC tekniği ile birleştirme yaparak ilk ilmek ile son ilmeği birleştirmelisiniz.
  • Modeli ikişerli bir şekilde artırarak 14 ilmeğinizi 28 haline getirmelisiniz. Bu şekilde model şık bir şekilde ortaya çıkacak ve burun kısmı da tamamlanacaktır.

Anlatımlı tığ işi patik modelleri kapsamında kişilerin elde edecekleri model dışarıda satışa çıkarılan ev botlarından çok daha sıcak tutacaktır. Modellerin şekillendirmesini ve yün seçimini kaliteli şekilde hazırlarsanız sosyal medyada bu patiklere alıcı dahi bulabilirsiniz.

Modele Ek Süslemeler Koyun

Yeni tığ işi patik modelleri kapsamında ek süslemeler de kullanabilirsiniz. Bu şekilde elde edilecek olan tasarımın kullanışlılığı ve şıklığı bir kademe daha ön plana çıkacaktır. Modeli oluştururken özellikle hangi renkleri kullandıysanız onun kendini göstermesi için zıt renkte süslemeler seçmelisiniz. Bu noktada dikkate alınması gereken bir diğer noktada oya kullanımıdır. Evinizde hazırladığınız ama kullanmadığınız oyalar varsa bunları da süsleme olarak kullanabilirsiniz.

Tığ işi babet patik modelleri anlatımlı olarak uygulamaya alındıktan sonra süslemeleri de kendi isteğiniz doğrultusunda kısa bir süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Dileyen kişiler patiğin alt kısmına kaydırmaz da ekleyebilir.

Ayak Numaranıza Göre Ayarlamalar Yapın

Bayan tığ işi patik modelleri yukarıda anlatılan noktalara uygun olarak yapılırsa elde edilecek olan model 37-38 numara bir ayak için yeterli olacaktır. Siz de kısa bir süre içerisinde modeli ortaya çıkarabilir ve ölçülerde değişimler yapabilirsiniz. Bu değişimler sırasında bebeklere uygundan başlayarak 44 numaraya varan modeller bile elde edilebilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ