Web sitemize hoşgeldiniz.

Ben O Değilim

 

  • Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu
  • Oyuncular: Rıza Akın, Ercan Kesal, Mehmet Avcı, Okan Sağlam, Hakan Karsak, Maryam Zaree, Nihat Alptekin
  • Tür: Dram
  • Ülke: Türkiye
  • Süre: 129 dk.
  • Yapımcı: İrfan Demirkol, Veysel İpek
  • Senaryo: Tayfun Pirselimoğlu

Filmin Konusu

Nihat hastanenin kantininde çalışan orta yaşlı bekâr bir adamdır. Ayşe ise aynı kantinde çalışan genç bir bayandır. Ayşe işe yeni başlamıştır ve Nihat’la fazla ilgilidir buda onu oldukça şaşırtır. Bir akşam iş çıkışı Ayşe Nihat’ı yemeğe evine davet eder. Ayşe’nin kocası hapistedir, bu sebepten Nihat teklifi etraftakilerin laf etmesi yüzünden oldukça çekingen bir tavırla kabul eder. Nihat’ı misafir olacağı evde bir sürpriz beklemektedir. Evde Ayşe’nin düğün fotoğrafını görür ve çok şaşırır çünkü kocası kendisine çok benzemektedir. Böylece aralarında garip bir ilişki ortaya çıkar bu ilişki Nihat’ın hayatını tahmin edemeyeceği kadar çok değiştirir.

Filmin Eleştirisi

İki yemekhane işçisinin mesai arkadaşlığıyla gayet sıradan başlıyor film. Nihat’ın hayatı daha ağırlıklı anlatılmakta Ayşe’nin hayatına ise arada atışlar yapılıyor. Ayşe’nin cüretkarlığı dikkat çekiyor, kocası hapishanede olmasına rağmen Nihat’ı evine çağırması etraftaki seslere aldırmadan filme heyecan getiriyor. Ayşe’nin bu hayatta ki yalnızlığı kimi zaman çocuksulaşması Nihat’ın ise ev iş arası geçen hayatında ki yalnızlığıyla boş vermişlik duygusu oldukça göze çarpıyor.

Ayşe’nin Nihat’ı hayatına alma sebebi 3 senedir hapishane de olan kocasına çok benzemesidir. Ayşe ruhen ve bedenen çok yalnız kalmış bir kadındır. Nihat’ta Ayşe’nin ona biçtiği rolü gayet iyi oynuyor. Bu hayat Nihat’a da cazip geliyor. Tam sıradanlaşıyor diye düşünürken film birden öyle bir değişiyor ki ikinci yarısın da çok iyi bir ironi bizleri bekliyor…

Oyunculardan söz edecek olursak Ercan Kesal ‘Nihat’ karakterini keyifle oynadığını belirtiyor.  Karakterler beklenmedik sahneler de çok yükselebiliyor. Film süresi konuya göre biraz uzun kalmış olsa da heyecan bitmiyor ve filmden sıkılmıyorsunuz. Maryam Zaree ise rol icabı soğuk tavırlar sergiliyor.

Sonuç olarak film izlenmeye değer, eğer hayatın içinde ki ironilere göz kırpmak isterseniz ve bu Türk filmine şans verin derim.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ