Web sitemize hoşgeldiniz.

Ev Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler             

Evinizi taşıyorsanız size önce yeni bir ev, sonra da güvenilir bir nakliye firması gerek. Yeni evinizi bulduysanız işin nakliye kısmı çok daha özen istiyor. Bu işi profesyonel olarak yapmayan, herhangi bir sigorta ve koruma sunmayan nakliye şirketlerinden uzak durun! Eşyalarınıza zarar gelmemesi için gereken bütün önlemleri alan bir nakliyat firmasıyla anlaşmak en iyisi. “Evden eve, ilden ile” yazılarıyla tanıdığımız nakliye araçlarını arayıp da bulmak zor değil. Birçok nakliye firması online olarak ulaşılabilir. İletişim bilgilerine, sundukları güvencelere kendi internet sitelerinden öğrenebilirsiniz. Kurumsal bir kimlik almak yerine, bütün nakliyecilerin ayrı ayrı bilgilerinin bulunduğu, her ilden, her ilçeden nakliye firmalarına ulaşabileceğiniz komün siteler de var.

Nakliye firmasının eşyalarınızı sigortalaması, zarar gelmesi halinde ödeme yapmayı taahhüt etmesi gerekir. Kontrat yapmadan anlaştığınız nakliyecilik, taşıma sırasında eşyalarınıza gelecek bütün zararların sonunda arkalarına bakmadan çekip, gidebilirler. Maalesef, eskisi kadar güvenilir bir toplumda yaşamıyoruz. Başınızın ağrımaması için gereken bütün önlemleri almalısınız. İnternetten bulduğunuz nakliye firmaları genellikle sigortalama hizmetmiş sunuyorlar. Belirli sınırlara kadar yapılan bu sigortalama eşya değerinize göre değişiyor. 10.000, 20.000 TL’ye kadar sigortalamak mümkün.

Sadece evinizi değil; işinizi de taşıyabilirsiniz. Yeni bir ofise, yeni bir eve geçerken sorun yaşamamak için güvenilir nakliye firmalarıyla anlaşın. Kullanılan yöntem ve araçlara göz atın. Eski tip, açık araçlarda eşyaların taşınması çok tehlikelidir. Nakliye firmasının eşyalarınızı alırken ambalajlaması da bir artıdır elbette. Koruma süngerlerinin yerleştirilmesini, alınırken ve yerleştirilirken ambalajlanmasını özellikle talep edin. Bu işlemleri nakliye firmasıyla anlaşmadan önce belirtmek gerekiyor. Sunulan hizmet kalitesini beğenmezseniz bulunduğunuz şehir ve ilçede başka bir nakliyat firması bulmak zor değil.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ