Web sitemize hoşgeldiniz.

RC Model Araba Bakımı Nasıl Yapılır?

7 Ağustos 2018

Model arabaların daha uzun ömürlü olması adına bakımına dikkat etmeniz önerilir. RC model araba bakımı nasıl yapılır öğrendikten sonra hemen harekete geçmenizde fayda var. Aksi taktirde bakımsız olan araçların ilk günkü gibi performans göstermeleri mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda kullananların araç üzerinde kontrol sağlamaları da günden güne zorlaşacaktır.

Model araba hobisinin yarıda kalmaması adına bakım önerileri sunuluyor. Üstelik bu önerilere göz atınca çok zor işlemler olmadıklarını anlayacaksınız. Çok kısa bir süre içerisinde model arabaların bakımını sona ermekte. Kullanımlarının yanı sıra bakımını da ihmal etmemeniz önerilir. Sonuç olarak kullanımı daha fazla zevk verecektir.

RC Model Araba Temizliği Hakkında

Normal motorlu araçlar gibi oto yıkamada model arabaların temizliğine yer verilmez. Aynı zamanda köpük kullanımlarının da kesinlikle önerilmediğini belirtmek gerek. Küçük ebatlarda olduğu için kimileri suya sokuyor. Bu da yanlış temizleme uygulamalarından bir tanesidir. Nitekim suya giren ve köpüğe maruz kalan araçlarda şu sorunlar baş gösterir;

  • Başta araçların yıkama sonrasında aşınma sorunları karşınıza çıkacaktır.
  • Paslanma ise yine aşırı su kullanımlarından kaynaklı baş göstermekte.
  • Uzun vadeli olacak şekilde hasar gördükleri de açıktır.

Tüm bu sorunlarla karşılaşmamak adına sadece nemli bez kullanmanız gerekmekte. İsterseniz ıslak mendil yardımı ile de harekete geçilebilir. Arabaların paslı ya da tozlu olan alanlarını hafif nemli olan bezler ile temizlemeniz yeterli olacaktır. Varsa çamurların da yine bezler yardımı ile arındırılması gerekmekte. Arkasından ise kuru bez ile tozların giderilmesi yeterlidir.

RC Model Araba Temizliği Sonrası

RC Model araba bakımı nasıl yapılır öğrendikten sonra uygulamalara geçebilir ve son kontrolleri ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Şöyle ki mekanik anlamda aracın kontrol edilmesi önemlidir. Lastiklerden şasi vidalarına kadar tüm mekanizmanın gözden geçirilmesi önerilir. Arkasından aracın hareketli olan aksamlarına yönelikte incelemelere geçilir. Özellikle de bakım sırasında gevşeme gösteren vidaların yeniden sıkılması önemlidir. Kırılma ya da eğilme gibi durumların baş göstermemesi halinde işiniz kolay olacaktır. Nitekim direk olarak kuruyan aracın kullanımlarına geçilebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ