Web sitemize hoşgeldiniz.

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

10 Haziran 2018

Saç uçlarını farklı renklerde boyayarak değişiklik yaratılabilir, farklı bir görüntü elde edilebilir. Saç uçlarını boyamak için birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. fakat önemli olan boyanın ten rengine ve saç rengine uygun olmasıdır. Peki, saç uçları nasıl boyanır? Evde kendi kendimize saç uçlarını boyamak mümkün müdür? Elbette ki saç uçlarını kuaförde boyatabildiğimiz gibi evde kendimiz de boyayabiliriz.

Farklı Yöntemlerle Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Ombre yöntemi: Saç uçlarını boyamak için pek çok farklı yöntemler vardır. ombre yöntemi de bu farklı saç ucu boyama yöntemlerinden biridir. Ombre yönteminde saç üstleri koyu, uçları ise açık renkte olmaktadır. ombre yönteminde saç uçları boyanabildiği gibi papatya suyu gibi doğal renk açıcılardan da yararlanılabilir. Kuaförde boyatılabileceği gibi evde de kendimiz bu yöntemi uygulayabiliriz.

Tebeşirle saç ucu boyama yöntemi: Özellikle de gençlerin merak ettikleri bir soru tebeşirle saç uçları nasıl boyanır olmaktadır? Tebeşir yöntemi, saçlara renk ve farklılık vermenin en kolay yoludur. Son zamanlarda oldukça popüler olan saç boyama tebeşirleri ile saçların uçları istenilen renklerde boyanarak farklılık yaratılabilmektedir. Saçlar yıkandığında çıkabilen tebeşir uygulaması ile saçları her gün farklı bir renkte boyamak da mümkündür.

Krepe yöntemi ile saç uçları boyamak: Özellikle de uzun saçlı bayanların tercih ettiği bu yöntemde saçlar tepede toplanarak uç kısımlarına tarak yardımı ile krepe atıldıktan sonra oryal kullanılarak rengi açılabilir. Krepe yöntemi ile saç uçları boyanırken sarı renk kullanılabileceği gibi farklı renkler de kullanılabilmektedir.

Aynı saç rengini kullanmaktan sıkıldıysanız sadece saç uçlarınızın rengini değiştirerek farklılık yaratabilirsiniz. Üstelik saç uçları nasıl boyanır? Bu işlem pahalı mıdır? diye düşünmenize de gerek yoktur. Zira evde kendi kendinize bile kolayca uygulayabileceğiniz bir işlemdir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ