Web sitemize hoşgeldiniz.

Sağlıklı Yaşamın Kapılarını Açmak Elinizde

28 Haziran 2018

Bedensel eğitim, ruhsal eğitim ve beyinsel eğitim İnsan hayatında etkili olan üç temel eğitim biçimidir. Bu eğitimlerin başında bedensel eğitim gelir. Çünkü beden sağlığı olmadan diğer iki eğitim sistemine, insanlar uyum gösteremez. İlkokula başlayan bir çocuk, temel bilgilerin yanında beden dersi alması bu eğitimin başlangıcıdır. Beden tüm sağlık sorunlarının baş gösterdiği geniş bir alandır. Bütün psikolojik bastırmalar bir süre sonra bedende gün yüzüne çıkacaktır. Bu yüzden ne kadar erken bedensel eğitim önlemleri alınırsa, o kadar uzun ve sağlıklı bir hayat sürülür. Bedenin sağlığını korumak için alınması gereken iki önlem vardır. Düzenli ve dengeli beslenme ile spor yapmak. İkisi de bedeni bütün kötülüklerden koruyacak ve daha sağlıklı yaşamanın kapılarını açmak elinizde olacaktır.

  • Günde iki saat spor yapın. Hiç spor yapmayanların bu süreye yavaş yavaş ulaşması daha iyi olacaktır. Spor süresi hafta bir 15 dakika arttırılabilir.
  • Yediklerinizin doğal ve kalorisi düşük olmasına dikkat edin.
  • Günde 6 ya da 7 öğün şeklinde beslenme tarzı geliştirin.
  • Az yiyin ama sık yiyin
  • Yemek yerken acele etmeyin ağzınızda iyice öğütüp öyle yutun

Uzman Desteğinden Çekinmeyin

Alacağınız birkaç basit önlem sayesinde sağlıklı yaşamın kapılarını açmak sizin elinizde olacak. Spor ve diyet konusunda yaptığınız çalışmalardan uzun süre geçmesine rağmen bir netice alamıyorsanız uzman desteği şart demektir. Böyle durumlarda kesinlikle kendi başınıza karar vermeyip bir uzmana danışın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ