Web sitemize hoşgeldiniz.

Spor Kıyafet Seçimi

22 Haziran 2018

Spor yaparken kıyafet seçiminde öncelikle hangi spor yapacağınız çok önemli. Her halukarda pamuklu kumaşlar ve t-shirtleri genelde kullanıyoruz. Spor ayakkabı olmadan spor yapmamak da hem çabucak yorulmanızı hem de sporu daha rahat yapmanızı sağlayacaktır. Spor ayakkabılarının içerisindeki hava yastıkları da ayaklarınızın sağlığının korunmasını sağlayacaktır. Sporunuzu sağlığınız için yaptığınızı hiçbir zaman unutmayın. Spor markaları bu işler için koşu, yürüyüş ayakkabısı gibi özel ürünler üretiyorlar. Açık alanlarda spor yapacaksanız ise sporunuz sırasında ve sonrasında hava şartlarından etkilenmenizi önleyecek kıyafetler seçmelisiniz. Spor kıyafet seçimi için;

Spor Salonlarında:

  • Koşu ayakkabılarınızı fitness için kullanabilirsiniz.
  • Eğer yoga gibi sporlar yapıyorsanız tayt giyebilirsiniz.
  • Spor yaparken profesyonel, elastik ürünler giymeniz hem sporken hangi bölgenizi hareket ettirdiğinizi görmenizi sağlayarak doğru kasları çalıştırmanızı sağlayacak hem de sizleri rahat ettirecektir.

Golf Oynayacaksınız:

  • Çimenlerde pileli mini etekler ve polo t-shirtler giyebilir. Ya da pamuklu kumaşlara yakın kumaşlardan yapılan bej renk gibi pantolonlarla çok da asil görünebilirsiniz.

Tenis İçin:

  • Topları koymak üzere özel bir mini etek ve tenis ayakkabısı gibi profesyonel ürünler tercih etmeniz iyi olacaktır.

Spor kıyafet seçimi yaparken hareket edebiliyor olmanız gerektiği için mutlaka kaliteli ürünler satın almalıyız ve bunların bakımını gününde yaparak daha uzun süreler kullanabiliriz çünkü her spor sonrası yıkanacaklar. Dolayısıyla kumaşların çabuk dikişlerinden ayrılmayacak türden olmasında fayda var.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ