Web sitemize hoşgeldiniz.

WordPress Nedir Ne İşe Yarar

2 Mayıs 2018

İnternet dünyasının gelişmesi ile beraber, web teknolojisi son dönemde hızlı bir şekilde gelişmektedir. Birçok devlet kurumu, şahıs ve ticari firma internet üzerinden sahip oldukları web siteler aracılığı ile faaliyet göstermektedir. Bu web siteleri para karşılığında satılan alan adları anlamına gelmektedir. Yani internet üzerinden faaliyet gösteren web siteleri, sahipleri tarafından ödenen paralar ile satın alınmaktadır. Ancak son dönemde ortaya çıkan bir yazılım ile hiçbir ücret ödemeden blog ya da web sitesi sahip olmak mümkün olmaktadır.

Google, wordpress adı verilen yazılım ile internet kullanıcılarına kendi web sitelerini ya da bloglarını oluşturma şansı vermektedir. Tamamen ücretsiz olan bu yazılım, internet aracılığı ile herhangi bir şekilde para ödemeden indirilip, kullanılmaktadır. Sadece 5 dakika içerisinde kurulan WordPress, kullanıcılara sunduğu büyük imkanlar ile de dikkat çekmekte ve milyonlarca insan tarafından tercih edilmektedir. Bu uygulama, her alanda yayın yapacak olan internet kullanıcıları tarafından çok basit bir şekilde indirilip, kullanılmaktadır. Her türlü içerik, wordpress sayesinde kullanılmakta ve internet kullanıcılarının zevkine sunulmaktadır. Kolay ara yüzü ve değişik eklentileri ile dikkat çeken wordpress uygulaması, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir. WordPress sayesinde bir web kullanıcısı, her türlü ayarlamaları kolay ve hızlı şekilde yapabilmektedir. Site ya da blog içerisine takvim, saat, sayaç ve resim gibi birçok özelliği wordpress sayesinde ekleyebilmektedir. Tercihe göre birçok farklı ara yüze sahip olan wordpress, istenilen temaları da bünyesinde barındırmaktadır. Birçok değişik renk seçeneğine de sahip olan bu uygulama, kullanıcılarına bir kontrol paneli de sunmaktadır. Bu kontrol paneli sayesinde her türlü değişiklik ve kişisel tercih çok basit bir şekilde ayarlanabilmektedir. Bu kontrol paneli son derece açık ve basit bir dille yazılmış olup, her türlü uygulama değişikliğini bünyesinde barındırmaktadır. WordPress değişen teknoloji ve şartlara göre de kendisini her zaman yenilemektedir. Belli dönemlerde farklı sürümler yayınlayan wordpress uygulaması, güvenlik açısından herhangi bir sorun teşkil etmemekte ve hem web sitesinin hem de kullanıcısının güvenliğini son derece yüksek bir kalitede sağlamaktadır.

Dünya üzerinde milyonlarca insanın kullandığı wordpress  uygulaması, sürekli aktif olan forumları sayesinde de, yeni kullanıcılara yardım etmekte ve onların her türlü sorusuna cevap verebilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ